لیست پیام های آسيه افشار
از آیه: تا آیه:
انتخاب سوره :
  سوره لیل آیه 1 - سوره لیل
" وَ اللَّیْلِ إِذا یَغْشى‏" در این آیه به شب هنگامى که روز را فرا مى‏گیرد سوگند یاد شده، و فراگیرى شب نسبت به روز در جاى دیگر نیز آمده، فرموده:" یُغْشِی اللَّیْلَ النَّهارَ" «1» و احتمال هم دارد که‏
مراد فراگیرى زمین و یا فراگیرى و پوشاندن قرص خورشید باشد.
قالب : تفسیری گوینده : آسیه افشار
منبع : تفسیر المیزان موضوع اصلی : زمان
امتیاز داوران :
امتیاز کاربران :
نظرات کاربران :
نظری ثبت نشده است.
  سوره ضحی آیه 5 - ما وَدَّعَکَ رَبُّکَ وَ ما قَلى‏
(حضرت امام محمّد باقر «صلوات اللَّه علیه» فرموده: نخستین سوره‏اى که بر پیغمبر صلّى اللَّه علیه و آله فرود آمده سوره اقرأ بود، پس از آن چند روز وحى نیامد، خدیجه کبرى «رضى اللَّه عنها» بآن حضرت گفت: گویا پروردگارت تو را ترک کرده و رها نموده که مدّتى است براى تو وحى نفرستاده، آن گاه خداى تعالى آیه ما وَدَّعَکَ رَبُّکَ وَ ما قَلى‏ «پروردگارت تو را وانگذاشته و دشمن نداشته» را فرستاد)
قالب : تفسیری گوینده : آسیه افشار
منبع : ترجمه قران- فیض الاسلام موضوع اصلی : سوره ضحِِی
امتیاز داوران :
امتیاز کاربران :
نظرات کاربران :
نظری ثبت نشده است.
  سوره قدر آیه 5 - سوره قدر
شب قدر ، شب امام زمان(عج) است و ملائکه و روح بر آن حضرت نازل شده، تقدیر امور را در اختیار او می گذارند. پیشوایان معصوم(ع) در تفسیر سوره قدر فرموده اند: فرشتگان در این شب، مقدرات یک سال را نزد ملی مطلق زمان آورده، بر او عرضه و تسلیم می کنند. در چنین شبی که به حضرت مهدی(عج) تعلق دارد، یاد جد بزرگوارش در دل ها زنده میشود، چرا که یکی از اعمال مستحب شب قدر، زیارت امام حسین(ع) است. هنگامی که درد زایمان نرجس خاتون شروع شد، امام عسکری(ع) به حکیمه خاتون فرمود: عمه جان سوره «انا انزلناه» را بر او بخوان. حکیمه میگوید: من مشغول خواندن این سوره شدم، و می شنیدم که طفل داخل رحم نرجس نیز، همان گونه که من می خوانم، می خواند. در حال تعجب بودم که امام عسکری(ع) با صدای بلند فرمود: عمه جان از امر خدا تعجب مکن که خداوند، زبان ما را در کودکی به حکمت باز کرده و در بزرگی، حجت خود در زمین قرار می دهد. در روایات آمده است که در شب قدر دعا برای حضرت را باید بر دعا برای خود مقدم داشت و بهترین دعاها طلب نصرت و حفظ اوست و آن این است: «اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه...»
قالب : تفسیری گوینده : آسیه افشار
منبع : کتاب جامع مهدویت(علی امیری) موضوع اصلی : شب قدر
امتیاز داوران :
امتیاز کاربران :
نظرات کاربران :
نظری ثبت نشده است.